Výkup zlata a stříbra za nejvyšší ceny

Co je dobré vědět?

Nezáleží na původu zlata či stříbra

Při výkupu nám nezáleží na tom z jaké rafinerie slitky nebo mince pochází, nebo u kterého obchodníka jste je nakoupili. Skutečnou ryzost materiálu vždy zjištujeme tavbou, resp. následnou analýzou. Hmotnost a ryzost drahého kovu v materiálu určuje výkupní cenu.

Nabízíme skvělé výkupní ceny a splatnost už v den výkupu

Výkupní cena je určena způsobem fixace ceny (více informací vpravo) a splatností. Jsme připraveni výkupní cenu složit na Váš účet hned v den výkupu, a to už do cca tří hodin od převzetí materiálu (čas potřebný pro analýzu).

Jak výkup probíhá?

Požadavky zákazníků na výkup jsou pestré, v současné době vykupujeme drahé kovy zejména těmito způsoby:

1. Výkup v našich kancelářích v Praze

Výkup probíhá tak, že e-mailem či telefonicky si zákazník sjedná schůzku v naší kanceláři. Zpravidla se taktéž předem rovnou domlouvají i rámcové podmínky výkupu, zejména způsob stanovení kupní ceny a typicky zákazníkovi e-mailem posíláme přímo finální návrh kupní smlouvy. Při osobní schůzce se zkontroluje a zdokumentuje materiál k výkupu a podepíše smlouva. V závislosti na požadované rychlosti zpracování zadáváme běžnou či expresní analýzu ryzosti u certifikované laboratoře. Jakmile máme její výsledky, vyplacíme dle kupní smlouvy kupní cenu. Tato varianta trvá typicky 0-3 dny.

2. Výkup z puncovního úřadu v Praze

Výkup se sjednává předem, kdy elektronickou formou, případně na vyžádání poštou, zasíláme zákazníkovi kupní smlouvu, ve které se zavazujeme vykoupit od něj materiál, který bude výsledkem následně zadané tavby (analýzy ryzosti) na Puncovním úřadě. Na základě této naší závazné obchodní nabídky pak zákazník sám dává zboží k analýze ryzosti na Puncovní úřad v Praze. Vyzvednout materiál po analýze pak jdeme spolu se zákazníkem, po podpisu kupní smlouvy zákazníkem hradíme poplatek za analýzu, přebíráme materiál a dle zvolené varianty fixace ceny a rychlosti úhrady hradíme kupní cenu. Tato varianta trvá zpravidla 3-4 dny (dáno rychlostí zpracování na Puncovním úřadě)

3. Korespondenční výkup

Po předchozí domluvě, kdy elektronickou formou posíláme zákazníkovi návrh smlouvy, nám zákazník posílá podepsanou kupní smlouvu a zboží k výkupu cenným psaním. Je pořízena videodokumentace z převzetí a rozbalení zásilky a dále již výkup probíhá jako v případě výkupu v našich kancelářích. Tato varianta trvá 1-4 dny od odeslání zásilky.

4. Individuální varianta výkupu

Jsme připraveni dle velikosti výkupu řešit i individuální požadavky jako třeba vyzvednutí zboží k výkupu v místě dle přání zákazníka (bydliště, banka apod.)

V případě jakýchkoliv dotazů ke kterékoliv variantě výkupů nebo speciálních požadavků nás neváhejte kontaktovat.

Způsoby úhrady

Expresní úhrada (EX)

Kupní cenu vložíme na váš účet přes pokladnu příslušné banky v den fixace kupní ceny. Budete-li chtít, u výkupů do 250.000,- Kč Vám kupní cenu vyplatíme v hotovosti.

Úhrada do 5 pracovních dnů (D5)

Kupní cenu uhradíme bezhotovostním převodem na Vámi zvolený bankovní účet, případně prostředky vložíme přes pokladnu banky. Budete-li chtít, u výkupů do 250.000,- Kč Vám kupní cenu vyplatíme v hotovosti v poslední den splatnosti.

Výkup zlata a stříbra - volejte 602 286 909

Kalkulačka výkupu / Spočítejte si výkupní cenu!

Pozn. nejedná se o cenu za zpětný výkup, ale o výkup zboží (obecně) zakoupeného jinde. Na zpětné výkupy vyšší výkupní ceny viz níže.

Hmotnost Ryzost
Zlato g %
Stříbro g %
rychlá výplata (hotově, převodem v den převzetí)
nutnost tavby

9kt = ryzost 37,5%, 14kt = 58,5%, 18kt = 75%, 24kt = 100%

Cenové programy a způsob fixace kupní ceny

Výkup za Spot (SP)

Za cenu drahých kovů se bere aktuální cena podle komoditních burz v EUR za trojskou unci přepočtena na gram a Kč aktuálním hodnotou Kč vůči EUR na Forexu.

Celková kupní cena se vždy počítá jako násobek hmotnosti zjištěného ryzího zlata (stříbra) ve vykoupeném materiálu v gramech, ceny příslušného drahého kovu v Kč za gram dle varianty fixace a koeficientu, který závisí na způsobu fixace a splatnosti.

Základní koeficienty a výkupní ceny

Kov Varianta Splatnost Cena
Zlato SP D5 1730.54 Kč / g
Zlato SP EX 1712.51 Kč / g
Stříbro SP D5 19.552 Kč / g
Stříbro SP EX 19.337 Kč / g

 * ceny u variant výkupů za London Fix jsou orientační

Důležitá upozornění na závěr

Podmínky platí pro výkupy od fyzických osob a min. množství vykupovaného materiálu 50g zlata či 1000g stříbra.
Při menším než minimálním množství si vyhrazujeme možnost materiál k výkupu nepřijmout (platí zejména pro slitky a mince netradičních a neprověřených výrobců a neryzí zlato).

Zpětné výkupy = výkupy námi dříve prodaného zboží

Ostatní případy - zejména zpětné odkupy (investiční slitky námi dříve prodané) - řešíme individuální cenovou nabídkou. Na zpětné výkupy se nevztahují limity pro minimální objem výkupu.

U všech výkupů si vyhrazujeme právo odmítnout podezřelou zakázku a požadovat doložení vlastnictví prodávaného materiálu.

Možnost analýzy v den výkupu je omezená. Může se stát, že v některé dny nebude možné provést laboratorní analýzu v den výkupu, ale až 1-2 pracovní dny po převzetí zboží. V takovém případě se vychází z cenových variant se splatností D3 s tím, že termín úhrady se počítá od převzetí zboží.

Zlato 1802.65 Kč / g Stříbro 21.49 Kč / g Grafy vývoje cen
spot 2220.5 EUR / oz spot 26.466 EUR / oz Kurz 25.25 Kč / EUR
2368.35 USD / oz 28.229 USD / oz Kurz 23.676 Kč / USD
Přihlásit se | Registrovat
Košík je prázdný