Výkup zlata s odloženou fixací

Potřebujete směnit investiční zlato a stříbro na peníze, ale nelíbí se Vám aktuální ceny?
U nás můžete prodat hned, ale fixovat cenu později.

Postup je stejný jako u běžného výkup s tím rozdílem, že po kontrole slitků Vám vyplatíme pouze zálohu, na jejíž výši se domluvíme (typicky 70 - 90%).

Fixovat cenu pak můžete kdykoliv od této chvíle. Aktuální výkupní cenu vždy uvidíte online na personifikované stránce.

Výkup zlata s odloženou fixací má dvě specifikace a úskalí:

1. Výkupní cena závisí (kromě ceny drahého kovu na burze) tom, jak dlouho uplynulo mezi předáním slitků a fixací. Čím déle není slitek zafixovaný tím nižší výkupní koeficient. Přesný vzorec pro výpočet koeficientu nicméně je transparenntí součástí smlouvy.

Proč to? Výkup s odloženou fixací se dá chápat také tak, že vám půjčujeme finance, které zaručíte drahými kovem. Až zafixováním slitku se půjčka mění v prodej. A z doby půjčky se vypočítává úrok. Nicméně nebojte, není zdaleka tak vysoký jako u běžných u spotřebitelských úvěrů, spíše jako u úvěrů hypotečních.

2. Jakmile aktuální výkupní cena klesne pod vyplacenou zálohu, je výkup automaticky zafixován. Výše zálohy je dle domluvy, resp. na Vás, ale pokud bude nastavena příliš vysoko, roste pravděpodobnost, že aktuální výkupní cena klesne pod vyplacenou zálohu a namísto fixace za vyšší cenu, dojde naopak k fixaci za cenu nižší. Zálohu je proto dobré stanovit s ohledem na aktuální cenu zlata, předchozí či predikovaný vývoj či udávané minimální náklady na těžbu. Rádi vám samozřejmě s volbou výše zálohy pomůžeme.

Čekající pokyn

Podobně jako při nákupu, i při výkupu s odloženou fixací, nám můžete říct, za jakou cenu chcete prodat. Budeme ji sledovat za Vás, a jakmile aktuální výkupní cena dosáhne zvolené ceny, výkup automaticky zafixujeme a doplatíme kupní cenu.

V případě dalších dotazů jsme Vám k dispozici.

 

Zlato 1242.37 Kč / g Stříbro 18.47 Kč / g Grafy vývoje cen Důležité informace (11.1.) Investiční zpravodajství (3.12.)
spot 1518.45 EUR / oz spot 22.572 EUR / oz Kurz 25.449 Kč / EUR Dostupnost zboží leden 2021 3.12. - korekce cen
1843.95 USD / oz 27.411 USD / oz Kurz 20.957 Kč / USD
Přihlásit se | Registrovat |
Košík je prázdný