Jak probíhá nákup na Zlaťák.cz

V tuto chvíli nabízíme jak nákup s určením ceny nejbližším vyhlášeným tvz. Londýnským fixem, tak nákup za spotovou cenu.

Varianta 1 - Fixace Londýnským fixem

Co to znamená?

V první řadě to znamená, že prodejní cena není známa ve chvíli odeslání objednávky. Je ale známo, jak se spočítá - objednávka obsahuje sjednanou výši marže a výrobní náklad v EUR. Do takto definovaného vzorečku pro výpočet ceny se posléze dosadí vyhlášený Fix a kurz české koruny k EUR vyhlášený Českou národní bankou.

Proč takto?

Protože tímto principem i my nakupujeme od našeho dodavatele. Nákup a prodej za Fix nám umožňuje maximálně stlačit marže a mít nízkou režii. U dodavatele objednáváme každý den jen jednu souhrnnou objednávku, nemusíme s dodavatelem řešit nákupní cenu pro každou objednávku v našem obchodě atd.

Varianta 2 - Nákup za spot

Co to znamená?

Od složení zálohy máte možnost nakoupit za aktuální cenu, kterou vidíte u každého slitku. Cenu můžete potvrdit kdykoliv ručně (nejčastěji hned po rychlém bankovním převodu, tedy pár minut od objednání) nebo můžete využít nastavení čekajícího pokynu, tj. nastavení celkové ceny objednávky, za jakou chcete nakoupit. Jakmile spotová cena klesne pod tuto hranici, automaticky se provede nákup a systém vám odešle doplatkovou fakturu. Tedy bez vaší přítomnosti, i bez ohledu na naší pracovní dobu.

Proč takto?

Tento nákup je vhodný pro ty, kteří chtějí mít jistotu ceny objednávky hned. Se spotovým nákupem jsou spojena jistá kurzová a burzovní rizika, proto při srovnání s nákupem za Fix při stejných cenách komodit vychází o trochu dráž. I tak bychom měli mít jedny z nejnižších spotových cen v ČR. Pokud tomu tak není, dejte nám prosím vědět a zkusíme vám nabídnout lepší cenu než konkurence.

Fix vs Spot

Fix

+ nejnižší marže
+ cena může být nižší než Spot
- cena může být vyšší než Spot
- při odeslání objednávky není známa cena

Spot

+ je známa cena
+ cena může být nižší než Fix
- cena může být vyšší než Fix
- vyšší marže

 

Kdy se vyplatí nakoupit za Spot?

Když jste si jistí, že cena drahého kovu na komoditní burze rychle poroste a naše cena za Fix bude méně výhodná než současná spotová cena. Háček je v tom, že vývoj ceny prakticky předpovědět nejde a tedy volba mezi nákupem za Fix a Spot je tedy buď do jisté míry jen psychologickou volbou nebo spekulativní krok.

Zlato 1277.23 Kč / g Stříbro 16.42 Kč / g Grafy vývoje cen Investiční zpravodajství (9.11.) Důležité informace (21.10.)
spot 1519.82 EUR / oz spot 19.543 EUR / oz Kurz 26.139 Kč / EUR 9.11. - korekce cen Osobní odběry od 22.10.2020
1806.95 USD / oz 23.237 USD / oz Kurz 21.984 Kč / USD
Přihlásit se | Registrovat |
Košík je prázdný